BILETY NA KOLEJ TRANSSYBERYJSKĄ, Rezerwacja biletów Kolei Transsyberyjskiej, kolej transsyberyjska bilety, wycieczki Kolej Transsyberyjska, Kolej, Transsyberyjska, Wczasy Armenia, Wczasy Azerbejdżan, Wycieczka Bajkał, Wycieczka Baku, Wczasy Białoruś, Wycieczka Chabarowsk, Wczasy Chiny, Wczasy Estonia, Wycieczka Grodno, Wczasy Gruzja, Wycieczka Habarowsk, Wycieczka Indie, Wycieczka Irkuck, Wycieczka Jakuck, Wczasy Jałta, Wycieczka Kazachstan, Wczasy Kijów, Wycieczka Kirgizja, Wczasy Krym, Wczasy Litwa, Wycieczka Lwów, Wczasy Łotwa, Wycieczka Magadan, Wycieczka Mińsk, Wycieczka Mołdawia, Wycieczka Mongolia, Wycieczka Moskwa, Wczasy Nepal, Wycieczka Nowosybirsk, Wczasy Odessa, Wycieczka Ojmiakon, Wycieczka Petersburg, Wczasy Polska, Wczasy Rosja, Wycieczka Samara, Wycieczka Smoleńsk, Wczasy Soczi, Wycieczka Stalingrad, Wycieczka Syberia, Wycieczka Tadżykistan, Wczasy Turcja, Wycieczka Turkmenistan, Wczasy Ukraina, Wczasy Uzbekistan, Wycieczka Wierchojańsk, Wycieczka Wilno, Wycieczka Władywostok, Wycieczka Wołgograd, Kolej Transsyberyjska: Moskwa - Władywostok, Kolej Transsyberyjska: Mongolia, Kolej Transsyberyjska: Chiny, Kolej Transsyberyjska: Bilety, Kolej Transsyberyjska, Trasa Transpolarna, Trasa Moskwa - Petersbur, kolej transsyberyjska ceny biletów, kolej transsyberyjska wycieczka, kolej transsyberyjska cena, kolej transsyberyjska trasa, bilety kolejowe rosja, rozkład jazdy pociągów moskwa, kolej transsyberyjska podroż, pociąg do irkucka, wczasy koleja transsyberyjską, wiza do Rosji, Rosja, Mongolia, Chiny, Wietnam, Singapur, Malezja, Tajlandia, Mjanma, Indie, Uzbekistan, Kazachstan, Armenia, Gruzja, PODRÓŻE KOLEJĄ PO AZJI, Wycieczki Rosja, Syberia, Ałtaj, Jezioro Bajkał, Czita, Elbrus, Chabarowsk, Jakuck, Moskwa, Murmańsk, Nowosybirsk, Omsk, Petersburg, Władywostok, Workuta, wyprawy Bajkał, Wycieczka Moskwa, Wycieczki Mongolia, Wycieczki Bajkał, Wycieczki Białoruś, Wycieczki do Rosji, wycieczki do Mongolii, wycieczki na Białoruś, wycieczki Koleją Transsyberyjską, Wizy Rosja, wizy Mongolia, wizy Chiny, wizy Azerbejdżan, wizy Indie, ubezpieczenia Rosja, ubezpieczenia Białoruś,Wycieczki Kolej Transsyberyjska, Wycieczki Rosja, Wycieczki Białoruś, Wycieczki Ukraina, Wycieczki Chiny, Wycieczki Mongolia, Wycieczki Gruzja, Wycieczki Armenia, Wycieczki Azerbejdżan, Wycieczki Uzbekistan, Wycieczki Kazachstan, Wycieczki Kirgizja, Wycieczki Mołdawia, Wycieczki Tadżykistan, Wycieczki Turkmenistan, Wycieczki Litwa, Wycieczki Łotwa, Wycieczki Estonia, Wycieczki Bajkał, Wycieczki Syberia, Wycieczki Moskwa, Wycieczki Sankt-Petersburg, Wycieczki Smoleńsk, Wycieczki Władywostok, Wycieczki Samarkanda, Wycieczki Taszkient, Wycieczki Wilno, Wycieczki Grodno, Wycieczki Lwów, Wycieczki Kijów, Wycieczki Baku, Wycieczki Murmańsk, Wycieczki Soczi, Wczasy Białoruś, Wczasy Gruzja, Wczasy Jałta, Wczasy Krym, Wczasy Soczi, Wczasy Eupatoria,

W Żywieckim Centrum Turystyki i Kultury zakupicie bilety na kolej transsyberyjską. Oferujemy bilety kolejowe na wszystkie trasy Rosji oraz WNP (Wspólnota Niepodległych Państw). Ponadto w naszym biurze kupisz bilety na połączenia międzynarodowe do Pekinu czy też Ułan Bator. W naszym biurze kupisz nie tylko bilety na Wschód, ale też bilety połączenia kolejowe w Europie ponieważ mamy też dostęp do biletów Deutsche Bahn.

Kolej transsyberyjska. Sprawdź rozkład, zamów bilety

Kolej transsyberyjska to linia kolejowa, o której krążą legendy. Bez wątpienia podróż na jej najdłuższej trasie z Moskwy do Władywostoku trwająca 144 godziny jest sporą przygodą. Trasa ta to najdłuższa linia kolejowe na świecie, o całkowitej długości torów wynoszącej 9288,8 km. W czasie podróży pokonuje się aż 8 stref czasowych.

Ta najsławniejsza trasa Moskwa – Władywostok jest obsługiwana przez należący do Kolei Rosyjskich pociąg o numerze 002 pod nazwą “Rassija”. Na całej trasie pociągu znajduje się 66 stacji, z czego najpopularniejsze są Nowosybirsk i Irkuck, gdzie często podróżni kończą lub przerywają swoją podróż.

Standardy podróży Koleją Transsyberyjską

 • Couchette czyli tzw. Plackarta – są to otwarte wagony tzw. open space, najbardziej popularne zwłaszcza wśród Rosjan i też najtańsze. W ramach tych wagonów są dostępne cztery rodzaje łóżek: dolne przodem i tyłem do kierunku jazdy oraz górne przodem i tyłem do kierunku jazdy. Najlepiej wybierać miejsca na dole bo ma się wówczas do dyspozycji stolik oraz skrzynie na bagaże i podręczne rzeczy. W wagonach plackarta o godzinie 20 wieczorem konduktor gasi światło więc warto zabrać ze sobą lampkę nocną. Wspólne toalety są na początku i na końcu wagonu. W każdym wagonie też do dyspozycji podróżnych jest samowar z gorącą wodą.
 • Coupe – wagony typu coupe podzielone są na 4-osobowe przedziały. Jest to zdecydowanie bardziej komfortowa wersja, łóżka są szersze niż w open space, pościel jest wliczona w cenę, przedziały są zamykane więc nie trzeba się obawiać o kradzieże. W przypadku podróży ze znajomymi czy z rodziną jest to na pewno lepszy wybór niż plackarta. W ramach wagonów typu coupe do dyspozycji są także miejsca górne i dolne.
 • Sleeper czyli klasa lux – dostępnych jest jedynie 16 miejsc w klasie lux. Są to przedziały 2 – osobowe, z wygodnymi łóżkami, serwisem sprzątającym, wyżywieniem. Przedziały są klimatyzowane, zamykane od wewnątrz i zapewniają duży komfort. Jednak przejazd w tej klasie potrafi być droższy niż podróż samolotem.


Średnie ceny biletów na trasie Moskwa – Władywostok

 • w klasie couchette ceny biletów rozpoczynają się od 111 euro / osobą do około 180 euro zależnie od wybranego miejsca
 • w klasie coupe ceny biletów rozpoczynają się od 278 euro / osobę i także są różne zależnie od wyboru górnego lub dolnego miejsca
 • w klasie lux ceny biletów rozpoczynają sie od około 750 euro / osobę


Bilety są dostępne w sprzedaży zwykle z około 60 – dniowym wyprzedzeniem.

Generalną zasadą jest, że w całym pociągu nie wolno palić papierosów. Można to zrobić jedynie w czasie postojów na stacjach. W czasie postojów zwykle również nie ma problemu z zakupami spożywczymi, ponieważ na peronach na straganach można zakupić praktycznie wszystko, co niezbędne, a nawet pamiątki, choć niestety często w zawyżonych cenach. Zgodnie z regulaminem przejazdu alkohol można spożywać tylko w restauracji. W pociągu nie ma wi-fi.

Kolej transsyberyjska turystycznie

Trudy podróży rekompensują w dużej mierze widoki za oknem. Syberyjskie krajobrazy na czele z cudownym Bajkałem. Trasa podróży wiedzie przez malownicze góry ze szczytami ośnieżonymi przez większą część roku, potężne rzeki i mosty, setki tuneli, małych wiosek i wielkich miast. W czasie tej 6 – dniowej podróży przez Rosję można zobaczyć różne oblicza kraju. Podróżni, którzy chcą wykorzystać kolej transsyberyjską do zwiedzania Rosji zwykle dzielą podróż na odcinki, najczęściej robiąc przerwy w podróży w:

 • Jekaterynburgu – czwartym pod względem ludności mieście Rosji, położonym u stóp Uralu, pełnym przepięknych prawosławnych świątyń
 • Nowosybirsku – uważanym za stolice Syberii, trzecim po Moskwie i Petersburgu mieście Rosji. Można tu m.in. odwiedzić pierwsze na świecie Muzeum Słońca
 • Irkucku – posiadającym bardzo silne związki z Polską, ale przede wszystkim jest to najlepszy punkt do wyruszenia na zwiedzanie “błękitnego oka Syberii” czyli najstarszego i najgłębszego jeziora na świecie – Jeziora Bajkał
 • Pekin – popularną trasą jest też szlak transmongolski wiodący od miejscowości Ułan Ude do Pekinu


Kolej transsyberyjska zapewne będzie też wykorzystywana przy podróżach polskich kibiców w czasie Piłkarskich Mistrzostw Świata w Rosji. W oparciu o kolej transsyberyską można też zbudować wiele programów “szytych na miarę”, motywacyjnych czy integracyjnych.

Korzyści jakie płyną z rezerwacji biletów w naszym biurze:

 • obniżymy koszty podróży;
 • załatwimy w Twoim imieniu formalności związane z obsługą wizową;
 • zapewnimy sprawny dojazd na miejsce;
 • załatwimy wszystkie kwestie związane z podróżą, zakwaterowaniem i wyżywieniem;
 • zapewnimy organizację dodatkowych usług (np. transport motocykla);

Historia Kolei Transsyberyjskiej

Kolej Transsyberyjską Rosja i świat zawdzięczają carowi Aleksandrowi III, który to w roku 1886 podjął decyzję o budowie Wielikiej Sibirskiej Puti tj. Wielkiej Syberyjskiej Drogi bo taką pierwotnie nazwę miała nosić Kolej Transsyberyjska. To określenie nie przyjęło się i obecnie najczęściej używana jest nazwa Transsibirskaja Magistrala lub po prostu Transsib.

W 1887 r. wyruszyła pierwsza ekspedycja mająca wytyczyć szlak tej najdłuższej kolei na świecie tj. 9288,8 km, które dzieli Moskwę od Władywostoku. Kilka lat później oficjalnie rozpoczęto pracę nad nitką łączącą Władywostok z Czelabińskiem. Kamień węgielny 1991 r. pod budowę pierwszej nitki Kolei Transsyberyjskiej położył we Władywostoku sam  car Mikołaj II. I tak rozpoczęła się budowa, którą zakończono dopiero 1916 r.

Przy budowie Kolei Transsyberyjskiej:

 • położono 12 milionów podkładów;
 • przekopano 100 mln. ton ziemi;
 • wykopano 100 km. tuneli;

Kolej Transsyberyjska

Całkowita długość: 9258 km.

Czas podróży: Moskwa - > Władywostok to: 6 dni 4 godz.
Czas podróży: Moskwa - > Irkuck (Bajkał) to: 3 dni 4 godz.

Wybudowana w latach 1891 – 1916. Wiedzie z Moskwy prze Ural i Syberię od południa mija jezioro Bajkał w miejscowości Sliudanka i dalej przez terytorium Rosji biegnie do Władywostoku.

Trasa podróży:

 • Moskwa - Dworzec Jarosławski (0 km., Czas Moskiewski MT)
 • Włodzimierz (210, km., MT)
 • Niżny Nowogród (462 km., 6 godzin jazdy, MT) nad Wołgą
 • Kirow (917 km.)
 • Perm (1397 km., 20 h jazdy, MT+2) nad Kamą
 • granica kontynentów, obelisk, (1777 km.)
 • Jekaterynburg (1778 km., 1 dzień 2 h jazdy, MT+2) Góry Ural
 • Tiumeń (2104 km.)
 • Omsk (2676 km., 1 dzień 14 h jazdy, MT+3) nad Irtyszem
 • Nowosybirsk (3303 km., 1 dzień 22 h jazdy, MT+3) nad Obem
 • Krasnojarsk (4065 km., 2 dni 11 h jazdy, MT+4) nad Jenisejem
 • Tajszet (4483 km.), połączenie z Bajkalsko Amurską Magistralą
 • Irkuck (5153 km., 3 dni 4 h jazdy, MT+5) w pobliżu Bajkału
 • Ułan Ude (5609 km., 3 dni 12 h jazdy, MT+5)
 • połączenie z Trans-Mongolską Koleją (5622 km.)
 • Czyta (6166 km., 3 dni 22 h jazdy, MT+6)
 • połączenie z Trans-Mandżurską Koleją na stacji Tatarska (6274 km.)
 • Birobidżan (8312 km., 5 dni 13h jazdy)
 • Chabarowsk (8493 km., 5 dni 15 h jazdy, MT+7) nad Amurem
 • Ussuryjsk (9147 km.), połączenie z Trans-Mandżurską Koleją
 • Władywostok (9259 km., 6 dni 4 h jazdy, MT+7), brzegi Pacyfiku
 • Wybudowana w latach 1891 – 1916. Wiedzie z Moskwy prze Ural i Syberię od południa mija jezioro Bajkał w miejscowości Sliudanka i dalej przez terytorium Rosji biegnie do Władywostoku.

Kolej Trans-Mandżurska

Całkowita długość: 8803 km.

Czas podróży: Moskwa - > Irkuck (Baikal) to: 3 dni 4 godz.
Czas podróży: Moskwa - > Chita to: 3 dni 21 godz.
Czas podróży: Moskwa - > Harbin to: 5 dni 9 godz.
Czas podróży: Moskwa - > Beijing to: 6 dni 1 godz.
Szlak: Moskwa - > Irkuck - > Ułan-Ude - > Chita - > Harbin - > Pekin

Budowę tej nitki kolejowej rozpoczęto 1896 r. Kolej trans mandżurska rozpoczyna się około 300 km za jeziorem Bajkał w miejscowości Tatarskaja. Dalej omija Mongolie przekracza granice Chin biegnąc przez Harbin do Pekinu.

Kolej Krugobajkalska

Całkowita długość: 260 km


Szlak: Stacja Bajkał - > Kułtuk -> Sludianka -> Tanchoj ->Mysowaja (Babuszkin)

Linia Krugobajkalska stanowi unikalne muzeum techniki, w którym można obserwować liczne rozwiązania konstrukcyjne, jakie zastosowano, by przeprowadzić tory kolejowe przez skalisty brzeg Bajkału. Powstało tu 39 tuneli, które wraz z dobudowanymi skalnymi galeriami mają łączną długość 9138 metrów, 248 mostów i wiaduktów. Decyzją Rady Deputatów Narodowych Okręgu Irkuckiego z grudnia 1982 roku utworzono na odcinku Linii Krugobajkalskiej od stacji Bajkał do stacji Kułtuk muzeum architektoniczno-krajobrazowe. 172 obiekty znajdujące się na tym obszarze są uważane za zabytki architektury. Pociągi na całej trasie Kolei Krugobajkalskiej zaczęły kursować w 1904 r.

 

Kolej Trans-Mongolska

Szlak: Moskwa - > Irkuck - > Ułan-Ude - > Ułan Bator - > Pekin

Całkowita długość: 7624 km.

Czas podróży: Moskwa - > Irkuck (Bajkał) to: 3 dni 4 godz.
Czas podróży: Moskwa - > Ułan-Ude to: 3 dni 10 godz.
Czas podróży: Moskwa - > Ułan Bator to: 4 dni 4 godz.
Czas podróży: Moskwa - > Beijing to: 5 dni 12 godz.

Linia została wybudowana w latach 1949 - 1961. Odgałęzia się od głównej linii kolei transsyberyjskiej w Ułan Ude i biegnie do Pekinu przez Mongolie. Większość trasy przebiega przez pustynię Gobi.

 

Magistrala Bajkalsko - Amurska (BAM)

Szlak: Moskwa - > Tayshet - > Severobaykalsk - > Sovetskaya Gavan
Całkowita długość: 7828 km.

Czas podróży: Moskwa - > Tayshet to: 2 dni 17 godz.
Czas podróży: Moskwa - > Sovetskaya Gavan to: 7 dni 6 dni

Linia została ukończona w latach 1944 – 1946. Na 4483 km odchodzi od głównej linii kolei transsyberyjskiej i biegnie ku północnej stronie Bajkału przez Siewierobajkalsk do miejscowości Tynda. Przekracza rzekę Amur i biegnie do wybrzeża Oceanu Spokojnego do miejscowości Sowiecka Gawań.

 

Pociągi i wagony

Pociągi Kolei Transsyberyjskiej, jak i inne pociągi w Rosji dzielą się zasadniczo na 3 klasy, a mianowicie:

 • pasażerski (pasażerskij) - najtańszy i najwolniejszy, często się zatrzymuje
 • pośpieszny (skoryj) - szybszy, niewiele droższy i wygodniejszy niż poprzednik
 • firmowy (firmiennyj) - najszybszy, zwykle nowe lub wyremontowane wagony, oferuje najwyższy standard podróż

 

Istnieją jeszcze pociągi specjalne np. Sapsan na trasie Moskwa – St. Petersburg pokonujący odległość 750 km w niespełna cztery godziny. Ten pociąg wyposażony jest w miejsca siedzące. Najważniejszą dla podróżnym jest podział pociągów na klasy, a pociągach kolei transsyberyjskiej oraz ogólnie w Rosji można wyróżnić 4 główne klasa podróżowania:

 • Plackarta
 • Kupe
 • Lux (CB)
 • VIP

 

Usługi dodatkowe w Kolei Transsyberyjskiej (wyżywienie, klimatyzacja)

Mnogość wagonów i klas powoduje, że także w obrębie tej samej klasy podróży mogą różnić się między sobą. Niektóre wagony są klimatyzowane inne nie, niekiedy w cenie biletu jest wyżywienie lub poczęstunek. Na szczęście istnieje system kwalifikacji tych wagonów, który zwykle się sprawdza.

 

Wyżywienie:

Opis na bilecie У1, У2, У3 – oznacza, że wyżywienie będzie nam serwowane odpowiednio 1 lub 2 lub 3 razy dziennie. Jeżeli brak takiego oznaczenia wtedy posiłki nie są wliczone w cenę.

 

Inne oznaczenia:

    – Premium lub VIP

    - wagon o podwyższonym standardzie (w cenę wliczona pościel, kosmetyki)

    - wagon lux bez usług

    1У - wagon lux o podwyższonym standardzie bez wyżywienia

    2К - wagon typu kupe bez usług

    2Л - wagon typu kupe z klimatyzacją

    2У - wagon typu kupe o podwyższonym standardzie, bez wyżywienia i bez klimatyzacji 

    - wagon typu kupe z usługami klasy ekonomicznej

    3П - wagon typu plackart bez usług

    3У - wagon typu plackart o podwyższonym standardzie**

    3Э - wagon typu plackart z klimatyzacją

 

Bilety na Kolej Transsyberyjską i inne Bilety w Rosji i W.N.P – papierowe czy elektroniczne.

Bilety Kolejowe w Rosji – 90 % biletów w Rosji to bilety elektroniczne.

Bilety międzynarodowe – To zwykle na trasach Moskwa – Pekin lub Moskwa – Ułan Bator te bilety są papierowe

Bilety w W.N.P. – wszystkie bilety w byłym W.N.P. np. Lwów – Symferopol są papierowe.

 

Informacje praktyczne

 

Podróż z dziećmi

Dzieci do pięciu lat podróżujące z prawnym opiekunem i nie zajmujące dodatkowego łóżka jeżdżą koleją transsyberyjską za darmo.

Dzieciom w wieku od 5 do 10 lat przysługują z zniżki od 35% do 50%.

Wiek dzieci rozumiany jest w ten sposób, iż w momencie odjazdu pociągu dziecko ma nieskończone 5 lub 10 lat.

 

Kiedy najlepiej wybrać się w podróż Koleją Transsyberyjska?

W podróż po Rosji najlepiej jechać wiosną, latem i wczesną jesienią. Niemniej jednak zima w Rosji też może być fascynująca.

 

Bagaż

Obowiązują następujące limity bagażowe:

 • 36 kg w klasie plackarta i kupe
 • 50 kg w klasie sw-lux i VIP

W przypadku większych pakunków należy je zgłosić u kierownika pociągu w przedniej części składu. Zwykle wiąże się to z dodatkową opłatą. Czasami zdarza się, ze do pociągu dołączany jest wagon bagażowy można wtedy przewieźć np. motocykl. Z przewiezieniem roweru nie powinno być problemu po uzyskaniu zgody kierownika pociągu.

 

Przewóz psa

Należy posiadać książeczkę szczepień psa. Zwykle przewiezienie jest możliwe, a opłata uiszczana jest jak za nadbagaż. W przypadku dużych psów trzeba wykupić cały przedział.

 

Higiena osobista (prysznic)

Konduktorzy mogą zorganizować prysznic (rura gumowa podpinana pod umywalkę w toalecie) - w pociągach firmowych i wagonach wyższej klasy najczęściej jest prysznic.

 

Bezpieczeństwo podróży

Podróż koleją w Rosji należy do bezpiecznych, ponieważ pasażerowie są cały czas pod opieką:

 • 2 konduktorów na każdy wagon;
 • ochrony pociągu;

 

Wagon restauracyjny i gastronomia na stacjach.

Ceny w wagonie restauracyjnym są 2-3 razy wyższe niż podobnej klasy restauracjach, jednak nie są ceny bardzo wygórowane. W ciągu dnia chodzi kelner z koszyczkiem z wagonu restauracyjnego i sprzedaje np. słodycze, napoje, orzeszki, piwo, parówki w cieście itd. Jakość jedzenie jest bardzo różna, ale ogólnie można przyjąć, że czym lepszy pociąg tym też lepsze jedzenie. W wagonie restauracyjnym zawsze jest zimna wódka i piwo.

 

Przykładowe ceny w wagonie restauracyjnym:

 • Kieliszek wódki: 1 – 2 eur
 • Butelka wódki: 20 – 30 eur
 • Piwo: 1 – 2 euro
 • Kanapka: 3-5 euro
 • Obiad: 10 – 20 euro

Na stacjach sprzedają tzw. „babuszki” - np. ziemniaki gotowane z kurczakiem zapiekanym, warzywa czy ryby.

 

Wiele stacji ma swoją specyfiką kulinarną:

 • Tajga - orzechy cedrowe
 • Balezino – pierniki
 • Okolice Bajkalu - omule

W ciągu dnia między stacjami wsiadają handlarze - którzy sprzedają m.in. gazety, pamiątki, zabawki, komplety obiadowe i wiele innych rzeczy.

 

Ubezpieczenie

Uwaga! Wybierając się do Rosji musisz obowiązkowo wykupić ubezpieczenie turystyczne na min. 30 000 EUR kosztów leczenia, inaczej konsulat Rosji nie wyda wizy.

 

Szczepienia

Przed podróżą na Syberię należy się zaszczepić na kleszczowe zapalenie mózgu oraz zaleca się szczepienia przeciwko żółtaczce i durowi brzusznemu.

 

Wszelkie bilety na Kolej Transsyberyjską lub inne koleje w Rosji i W.N.P. można kupić w naszym biurze podróży – Żywieckim Centrum Turystyki i Kultury.

 

Zapraszamy do Żywieckiego Centrum Turystyki i Kultury aby kupić bilet na Kolej Transsyberyjską!

Zadzwoń TERAZ! Mob. + 48 606 786 213,  +48 537 799 001, + 48 609 789 879

Tel. / fax. + 48 33 475 96 52 

Bilety na Kolej Transsyberyjską, Rezerwacja biletów Kolei Transsyberyjskiej, kolej transsyberyjska bilety, wycieczki Kolej Transsyberyjska, Kolej, Transsyberyjska, Wczasy Armenia, Wczasy Azerbejdżan, Wycieczka Bajkał, Wycieczka Baku, Wczasy Białoruś, Wycieczka Chabarowsk, Wczasy Chiny, Wczasy Estonia, Wycieczka Grodno, Wczasy Gruzja, Wycieczka Habarowsk, Wycieczka Indie, Wycieczka Irkuck, Wycieczka Jakuck, Wczasy Jałta, Wycieczka Kazachstan, Wczasy Kijów, Wycieczka Kirgizja, Wczasy Krym, Wczasy Litwa, Wycieczka Lwów, Wczasy Łotwa, Wycieczka Magadan, Wycieczka Mińsk, Wycieczka Mołdawia, Wycieczka Mongolia, Wycieczka Moskwa, Wczasy Nepal, Wycieczka Nowosybirsk, Wczasy Odessa, Wycieczka Ojmiakon, Wycieczka Petersburg, Wczasy Polska, Wczasy Rosja, Wycieczka Samara, Wycieczka Smoleńsk, Wczasy Soczi, Wycieczka Stalingrad, Wycieczka Syberia, Wycieczka Tadżykistan, Wczasy Turcja, Wycieczka Turkmenistan, Wczasy Ukraina, Wczasy Uzbekistan, Wycieczka Wierchojańsk, Wycieczka Wilno, Wycieczka Władywostok, Wycieczka Wołgograd, Kolej Transsyberyjska: Moskwa - Władywostok, Kolej Transsyberyjska: Mongolia, Kolej Transsyberyjska: Chiny, Kolej Transsyberyjska: Bilety, Kolej Transsyberyjska, Trasa Transpolarna, Trasa Moskwa - Petersbur, kolej transsyberyjska ceny biletów, kolej transsyberyjska wycieczka, kolej transsyberyjska cena, kolej transsyberyjska trasa, bilety kolejowe rosja, rozkład jazdy pociągów moskwa, kolej transsyberyjska podroż, pociąg do irkucka, wczasy koleja transsyberyjską, wiza do Rosji, Rosja, Mongolia, Chiny, Wietnam, Singapur, Malezja, Tajlandia, Mjanma, Indie, Uzbekistan, Kazachstan, Armenia, Gruzja, PODRÓŻE KOLEJĄ PO AZJI, Wycieczki Rosja, Syberia, Ałtaj, Jezioro Bajkał, Czita, Elbrus, Chabarowsk, Jakuck, Moskwa, Murmańsk, Nowosybirsk, Omsk, Petersburg, Władywostok, Workuta, wyprawy Bajkał, Wycieczka Moskwa, Wycieczki Mongolia, Wycieczki Bajkał, Wycieczki Białoruś, Wycieczki do Rosji, wycieczki do Mongolii, wycieczki na Białoruś, wycieczki Koleją Transsyberyjską, Wizy Rosja, wizy Mongolia, wizy Chiny, wizy Azerbejdżan, wizy Indie, ubezpieczenia Rosja, ubezpieczenia Białoruś,Wycieczki Kolej Transsyberyjska, Wycieczki Rosja, Wycieczki Białoruś, Wycieczki Ukraina, Wycieczki Chiny, Wycieczki Mongolia, Wycieczki Gruzja, Wycieczki Armenia, Wycieczki Azerbejdżan, Wycieczki Uzbekistan, Wycieczki Kazachstan, Wycieczki Kirgizja, Wycieczki Mołdawia, Wycieczki Tadżykistan, Wycieczki Turkmenistan, Wycieczki Litwa, Wycieczki Łotwa, Wycieczki Estonia, Wycieczki Bajkał, Wycieczki Syberia, Wycieczki Moskwa, Wycieczki Sankt-Petersburg, Wycieczki Smoleńsk, Wycieczki Władywostok, Wycieczki Samarkanda, Wycieczki Taszkient, Wycieczki Wilno, Wycieczki Grodno, Wycieczki Lwów, Wycieczki Kijów, Wycieczki Baku, Wycieczki Murmańsk, Wycieczki Soczi, Wczasy Białoruś, Wczasy Gruzja, Wczasy Jałta, Wczasy Krym, Wczasy Soczi, Wczasy Eupatoria.