Żywiecka informacja Turystyczna

Specjalnie dla komfortu Gości i Turystów, odwiedzających nasze piękne miasto – Żywiec na ul. Jana III Sobieskiego 7, bardzo blisko żywieckiego rynku w Żywieckiej Informacji Turystycznej i Żywieckim Centrum Turystyki i Kultury zgromadzone zostały przeróżne materiały promocyjne, ulotki, foldery, broszurki, mapy, przewodniki oraz inne informacje o Żywiecczyźnie i sąsiednich regionach. W Żywieckiej Informacji Turystycznej zakupicie mapy i przewodniki po naszym regionie jak i po regionach ościennych w tym ze Słowacji i Republiki Czeskiej (naszych sąsiadów). Jeśli wybieracie się na wakacje swojego życia nawet w odległe zakątki świata jesteśmy pewni, że u nas znajdziecie i kupicie mapy i przewodniki nawet z najbardziej egzotycznych miejsc.

Żywiecczyzna to stolica doskonałego piwa oraz zbójnictwa karpackiego! U nas dowiecie się wielu ciekawostek o atrakcjach naszego regionu i o zbójnikach beskidzkich grasujących w Beskidach. U nas też zarezerwujesz wiele wycieczek, m.in. Pętlą Beskidzką, Kaskadą rzeki Soły, Szlakiem Zbójników Beskidzkich. W swojej ofercie mamy również wiele wycieczek jednodniowych w Pieniny, na Podhale, Orawę i Spisz jak również na czeskie Morawy. W jednym miejscu możesz również zarezerwować licencjonowanego przewodnika beskidzkiego, który oprowadzi Ciebie i twoich najbliższych po Żywcu i po najbliższych regionach okalających Żywiec takich jak Beskid Śląski i Beskid Mały.

W naszym góralskim sklepie „Parzenica” działającym przy Żywieckiej Informacji Turystycznej możecie zakupić również przepiękne pocztówki z regionu Beskidów, gadżety zbójnickie i góralskie, rzeźby góralskie, ozdoby z bibuły, zabawki ludowe ze Stryszawy (koniki, ptaszki), pamiątki z Żywca, stroje góralskie i folkowe, pamiątki z browaru żywieckiego i cieszyńskiego, koronki koniakowskie, unikatową ceramikę z Beskidów, płyty kompaktowe z góralską i folkową muzyką, pamiątki związane z braćmi Golec i Moniką Brodką, Adamem Małyszem, makarony Czanieckie, miody beskidzkie, krówki żywieckie, Śląskie Oblaty, śląskie bombony takie jak Kopalnioki i Szkloki, śląskie przyprawy Oma, zbójnickie herbaty, wodę mineralną Żywiec Zdrój i wiele innych produktów kojarzonych wyłącznie z Beskidami na czele z maskotkami Bolka i Lolka oraz Reksia. Istotnym założeniem działalności Żywieckiej Informacji Turystycznej jest możliwość zakupu unikatowych wydawnictw poświęconych Żywiecczyźnie i Beskidom (książki historyczne, książki poświęcone strojom ludowym i góralskim, tomiki wierszy i poezji ludowej i in.)

W Żywieckiej Informacji Turystycznej możecie zakupić również bilety na wydarzenia artystyczne w Miejskim Centrum Kultury w Żywcu oraz na wszystkie możliwe wydarzenia artystyczne i sportowe w całej Polsce.

W naszym punkcie można zasięgnąć informacji dotyczących muzeów, zabytków w regionie Beskidów, wydarzeń turystycznych, kulturalnych i sportowych, jak również uzyskać informacje o sprawdzonych obiektach noclegowych i gastronomicznych w Beskidach.

W Żywieckiej Informacji Turystycznej napijecie się pysznej kawy i za darmo skorzystacie z dostępu do Internetu! Możecie też odpłatnie skorzystać z drukarki, ksero i skanera. W naszej informacji obsługujemy turystów w języku polskim, słowacki, czeskim i angielskim. Każdy z państwa który odwiedzi Żywiecką Informację Turystyczną otrzyma aktualny kalendarz imprez.

Miejsce to stworzyliśmy aby przyjeżdżając na wypoczynek w Beskidy stworzyć jednocześnie okazję do szerszego poznania tego pięknego regionu. Często Goście, którzy przyjeżdżają do Żywca po raz pierwszy są zaskoczeni, że w tak niewielkiej miejscowości można zobaczyć i doświadczyć tylu ciekawych wrażeń. Dlatego też razem z Tobą cieszymy się, gdy dzięki naszej informacji miałeś okazję poznać nasze piękne okolice, aktywnie wypocząć oraz zapewnić swoim bliskim ciekawe spędzanie czasu!

Zapraszamy na naszą stronę: www.zywiec.org

e-mail: it@zywiec.turystyka.pl

Żywiecka Informacja Turystyczna

Ul. Jana III Sobieskiego 7

34-300 Żywiec

Godziny otwarcia:

Czynne od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 - 17:00, sobota 9:00 - 13:00

Telefon: 33 475 96 52, 33 500 01 60

Mob. +48 609 789 879, +48 606 786 213, +48 732 874 804

 

Pogotowie przewodnickie (zamów pilota wycieczek lub przewodnika beskidzkiego +48 609 786 879).

Żywieckie Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego i Żywiecka Informacja Turystyczna zaprasza w Beskidy!