Wyszukaj i zarezerwuj jacht w dowolnym miejscu na świecie

Czartery jachtów

CZARTERY JACHTÓW W EUROPIE

Polska jest drugim pod względem wielkości rynkiem czarterów jachtów w Europie. Popularność żaglówek i łodzi motorowych ciągle rośnie, o czym świadczy fakt, że Polski Związek Żeglarski, co roku wydaje kilkanaście tysięcy nowych patentów.

Najpopularniejszymi kierunkami czarterów są polskie Mazury, basen Morza Śródziemnego, na czele z Grecją, Chorwacją i Włochami a także Wyspy Karaibskie. Zarówno przez naszą stronę www.zywiec.turystyka.pl jak również w siedzibie naszego biura podróży - Żywieckiego Centrum Turystyki i Kultury mogą Państwo wyczarterować jachty zarówno w Polsce jak i zagranicą. Gorąco zachęcamy!

Rejsy wycieczkowe

Żeglarstwo jest tak szlachetnym i pięknym sportem ze względu na zetknięcie się w nim trzech żywiołów: lądu, wody i powietrza. Z każdym kolejnym rejsem nabywa się nowe umiejętności, nawiązuje kontakty i poznaje piękne miejsca. Nic więc dziwnego, że co raz więcej zmęczonych miejskim życiem ludzi, chce od niego odpocząć wybierając się w rejs jachtem.

W Polsce czy za granicą?

Żeglarstwo w Polsce ma długą historię. Popularną destynacją są Mazury, kraina tysiąca jezior, która przyciąga żeglarzy siecią wodną o powierzchni liczącej kilkaset kilometrów kwadratowych. W całej Europie trudno znaleźć aż tak rozbudowany system połączeń z nieograniczonym dostępem do linii brzegowej. Poza wyżej wymienionymi zaletami, głównym atutem jest cena wyprawy. Postój w porcie waha się w granicach 10-80zł za dobę. Wynajęcie średniej wielkości jachtu to koszt ok 120zł za dobę, natomiast za większą jednostkę zapłacimy ok 500zł za dobę.

Wyprawa żeglarska za granicę wiąże się z dodatkowym kosztem dojazdu. Na Chorwację można dostać się samochodem lub regularną linią autokarową, natomiast do Grecji, Włoch czy na Maltę ze względu na czas dojazdu należy wybrać się samolotem.

Niewątpliwą zaletą wyjazdu na żagle za granicę jest możliwość aktywnego zwiedzania z pokładu jachtu. Wystarczy przemieszczać się z portu do portu, by poznać więcej miejsc niż jest to możliwe z okien wynajętego samochodu.

Kolejny plus to gwarancja pogody od późnej wiosny, aż do wczesnej jesieni. Z tego też powodu kraje południowe są najczęściej wybierane na tradycyjny urlop. Dodatkową atrakcją jest możliwość posmakowania lokalnej kuchni i spotkania z miejscową tradycją. Wszystkie powyższe elementy przemawiają za daleką wyprawą, w szczególności gdy okazuje się ona być w podobnej cenie, co wycieczka z biurem podróży.

Jak zaplanować czarter?

Po pierwsze ustal budżet. W porównaniu z kosztem innych rodzajów urlopów, takich jak jazda na nartach lub wyjazd do hotelu, cena czarteru jachtu jest podobna. Firmy czarterowe mają tak zróżnicowaną ofertę, że każdy wybierze coś dla siebie. Cena jaką otrzymasz od providera to wartość tygodniowego czarteru całego jachtu, którą możesz podzielić na liczbę pasażerów. Skonsultuj z załogą jak duży ma być wasz jacht. Jeżeli decydujecie się na czarter bez skippera sprawdź także jakie uprawnienia są wymagane w państwie, w którym będziecie pływać.

Żywieckie Centrum Turystyki i Kultury zaprasza do wyczarterowania jachtów na terenie całej Europy.

 

Zadzwoń TERAZ! Mob. + 48 606 786 213,  +48 537 799 001, + 48 609 789 879

 

Tel. / fax. + 48 33 475 96 52

 

e-mail: rezerwacje@zywiec.turystyka.pl